Je v poriadku škvŕkanie v brušku 2,5-mesačného dieťatka?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

ďakujem za odpoveď na moju otázku https://www.modrykonik.sk/ask-an-expert/pediate...

Ohľadom problému s hlienom prikladám fotku v druhej otázke.

Ďalší problém je, že môjmu 2,5-mesačnému dieťatku začalo škvŕkať v brušku.

Je to v poriadku?

Síce priberá, ale nie je to už tak ako prvé týždne. Narodil sa s váhou 2 380 g dňa 23.11.2022. Dnes má 5 300 g. Od 1.2.2023 pribral len cca 300 g. Je aktívnejší, už stále len nespí a plne ho dojčím.

Je to ok?

Prečo zrazu priberá pomalšie?

Máva aj úplne riedku stolicu.

Ďakujem

PS: Fotku prikladám v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

synček priberá pekne. Je normálne, že niektorý týždeň priberie 150 g, iný viac. Nemusíte sa na to zameriavať.

Škrkánie v brušku je normálny zvuk, ktorý svedčí pre správnu funkciu čriev. Ak synček papá ako doteraz a postupne si priberá, je všetko v poriadku. Preto sa pravidelne u pani doktorky váži aby sa to sledovalo.

Stolica vyzerá normálne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas