Je v poriadku únava u 1,5 ročného dieťaťa cez virózu a aj po jej prekonaní?

Zodpovedané
24. máj 2022

Dobrý deň,

1,5 ročná dcérka jeden deň zvracala, tri dni zatiaľ hnačkovala. Včera 4x. Farba hnačky hnedá normálna. Už papá tuhú diétnu stravu. Ešte je unavená, poliháva.

Je v poriadku únava cez virózu a aj po prekonaní?

Podávame probiotiká, vítamín C, Kulíšek a proti hnačke. Vypije zatiaľ cca 700 ml denne.

Ďakujem

Dobrý deň,

je to absolútne normálne a bežné - rovnako u nás dospelých a aj u malých či väčších detí. U takto malých detí to však môže byť aj známkou dehydratácie. Preto je potrebné sledovať stav cikania - farba moču + frekvenciu. Podľa toho, čo píšete mi to však nepríde ako možná dehydratácia, ale ako klasická únava pri ochorení.

Liečba je nasadená perfektne. Probiotiká pri akútnom hnačkovom ochorení by mali byť buď Probiofix imun baby/Nekadex/Enterol.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas