Je v poriadku, že 2,5 mesačné bábätko na chrbte s hlavou problém nemá a na brušku áno?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

mám 2,5 mesačné bábätko. Od narodenia ho polohujeme kvôli hlavičke. Keď je na brušku, hlavu má stále otočenú vpravo a vôbec ju nechce dať rovno a ani doľava.

Prihovárame sa mu z ľavej strany, dávame tak aj hračky a nič. Jednoducho ju neotočí. Keď je však na chrbte, vtedy skôr preferuje mať hlavu na ľavej strane a aj ju normálne otáča z jednej strany na druhú.

Je to normálne, že na chrbte s hlavou problém nemá a na brušku áno?

Ďakujem

Dobrý deň,

treba trénovať. Ak je na brušku, ľahnúť si k nemu a zakryť mu výhľad do pravej strany rukou alebo čiernym papierom. Prihovárať sa mu zľava a ukazovať mu tu hračku, hrkať hrkálkou.

To zakrytie výhľadu je dôležité (nebude mať odtiaľ dôležité vnímanie podnetov) a určite sa začne otáčať aj doľava.

Chce to iba tréning. Je to v podstate normálne, že má preferenciu na brušku ale treba s tým pracovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas