Je v poriadku, že sa 4-mesačná dcéra nerovnomerne plazí?

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

dcéra má 4 mesiace, začína sa pretáčať na brucho a sem-tam sa jej to podarí. Všimla som si, že v polohe na bruchu sa začala plaziť asymetricky, ako "ranený vojak".

Je to v poriadku?

Mám radšej vyhľadať fyzioterapeuta?

Ďakujem

Dobrý deň,

celkovo ide o veľmi spokrý posun v PMV, na ktorý pravdepodobne nie je ešte celkom pripravená. Vzhľadom na to ide o asymetriu.

Fyzioterapeuta by som dcérke odporúčala objednať. Možno asymetria po pár týždňoch sa upraví sama, ale keďže je rýchlejšia ako štandard bolo by dobré kvalitu PMV skontrolovať skúseným fyzioterapeutom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas