Je v poriadku, že sa 6-mesačná dcérka aktívne pretáča iba do jednej strany?

Zodpovedané
14. feb 2023

Dobrý deň,

dcérka sa sama pretočí zatiaľ iba cez ľavý bok a na bruchu už dočahuje hračky. Metá rukami a nohami, takže niekedy sa podoprie iba takto.

Je takáto poloha na bruchu u 6-mesačnej dcéry v poriadku?

Je v poriadku, že sa aktívne pretáča zatiaľ iba do jednej strany?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

približne do 2 týždňov od prvého pretočenia by sa mala vedieť pretáčať do oboch strán.

Na zhodnotenie psychomotorickéh vývoja a jeho kvality bohužiaľ nepostačí fotka. Treba dieťa vyšetriť. V tomto veku deti už začínajú druhé vzpriamenie teda poloha na brušku na vystretých rukách s otvorenými dlaňami. Jednou rukou už vie uchopiť z tejto polohy hračku, ktorá je pri ňom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas