Je veľký rozdiel v AR mliekach a Nutritonom?

Zodpovedané
20. máj 2020

Dobrý deň,

môj synček bude mať 7. júna 3 mesiace a od narodenia je na umelom mlieku. Z pôrodnice bol na Beba HA a po príchode domov bol na Beba comfort.

Synček pekne priberá. Zdá sa mi, že mlieko má v sebe probiotiká, čo je len plus. Avšak grcká. Na radu našej lekárky som mu podávala do mlieka Nutriton.

3 týždne bolo všetko ok. Dávala som do 150 ml 1,5 odmerky, lenže pred pár dňami grckal zasa a často aj po niekoľkých hodinách. On sa tým vždy dusí a vždy mu to nejako zabehne. A toho sa bojím.

Stolicu má pravidelnú.

Skúšala som dávať 2,5 odmerky a zatiaľ ok. Mám však dojem, že má kolíky. Hlavne večer sa veľmi krčí a je nekľudný, plačlivý. A to aj pri papaní, aj po ňom.

Môže to byť zapríčinené Nutritonom?

Je to ťažké na bruško?

Je veľký rozdiel v AR mliekach a Nutritonom?

Aký je Váš názor na zmenu mlieka?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

v podstate aj AR mlieka aj Nutriton plnia rovnakú funkciu a to zahusťovanie mliečka, aby bol obsah v žalúdku hustejší a teda sa zabránilo grckaniu dieťatka.

Ak máte pocit, že má koliky pridajte mu kvapky Coli-prev. Ak však grckanie neustáva skúste dať AR formulku, v ktorej je už "zahusťovacia" látka rozrobená.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas