Je vhodné, aby 1,5 ročné dieťa jedlo ovocie so šupkou?

Zodpovedané
21. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom ovocia pre 1,5 ročné dieťa. Synček zje ovocie so šupkou bez problémov. Potom sú všetky šupky v plienke a častejšie má stolicu.

Je vhodné, aby 1,5 ročné dieťa jedlo ovocie so šupkou?

Ďakujem

Dobrý deň,

nie je problém dávať ovocie so šupkou, ak to dieťa toleruje.

Táto časť ovocia obsahuje veľa vlákniny, preto dochádza k urýchleniu pasáže a k tomu, že je šupka v stolici.

Ak je stolica častejšia ako 3 x denne, tak šupku nedávajte, inak v tom problém nevidím. Samozrejme ovocie musí byť veľmi dobre umyté!

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas