Je vhodné čakať s prestrihnutím jazykovej uzdičky?

Zodpovedané
3. júl 2022

Dobrý deň,

u 16-mesačného syna sme si už dávnejšie všimli, že nedokáže úplne dobre vyplaziť jazyk. Jazyk vyplazí, no stred mu trochu ťahá uzdička do tvaru mierneho srdiečka. Spomínala som to aj jeho pediatričke. Tá je názoru - sledovať a uvidíme, či ešte nepovolí. Argumentovala hojením jazvou v mieste nastrihnutia a ešte väčším skrátením, plus že sa od strihania už upustilo alebo keď tak dať uzdu zresekovať laserom.

Ja mám obavy, že to môže negatívne vplývať na vývoj synovej reči.

Aký je Váš názor ako nezávislej lekárky?

Ďakujem

Dobrý deň,

práve pre riziko porušeného rozvoja reči je vhodné, aby sa uzdička v takýchto prípadoch prerušila - robia to Kramáre detské ORL.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas