Je vhodné odložiť očkovanie dojčenej dcérky, keď matka berie kvapky s prídavkom steroidov?

Zodpovedané
28. jan 2022

Dobrý deň,

som po laserovej operácií oči a kvapkám si kvapky Uniflox a kvapky Efflumidex (so steroidmi). Dojčím 14 mesačnú dcérku (ale už len ráno a večer, inak papá pekne tuhú stravu).

Očná lekárka mi povedala, že 4 kvapky denne nevadia, vraj do mlieka prejde len minimum. V príbalovom letáku (kvapky Efflumidex) som sa však dočítala, že po liečbe týmito kvapkami sa neodporúča očkovanie živými vakcínami. Dcérka má naplánované o 2 týždne očkovanie MMR.

Bolo by vhodné očkovanie radšej o mesiac odložiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

očkovanie dcérky je možné a nie je ho nutné odkladať. O skutočnosti ešte informujte Vašu doktorku pred očkovaním.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas