Je vhodné preventívne inhalovanie Vincentky inhalátorom?

Zodpovedané
27. sep 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom preventívneho inhalovaní. Mám trojročnú a 5 ročnú škôlkarku.

Je vhodné preventívne inhalovanie Vincentky inhalátorom u detí jedenkrát denne?

Alebo je to vhodné až pri prvých príznakoch prechladnutia?

Kedy nie je vhodné inhalovať?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to vhodné, ak to detičky tolerujú a vedia vydržať. 1 x denne je to fajn a určite to nepoškodí, naopak. Malo by pomôcť slizniciam na ochranu pred prienikom vírusov.

Inhalácie sú veľmi prospešné pre organizmus, nemajú však význam pri nespolupráci dieťatka.

Inak sú vhodné inhalácie s fyziológom v podstate aj pre dojčatá. S Vincentkou potom už pre staršie detičky (pre Vaše teda úplne v poriadku), pre tehotné, alergikom, astmatikov, pri akútnych ochoreniach, aj preventívne, po ORL zákrokoch.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas