Je vývoj môjho bábätka v poriadku?

Zodpovedané
26. nov 2021

Dobrý deň,

dcérka sa narodila v 37. týždni, ale zatiaľ nebolo badať na nej, že by bola nejak zaostala. Hlavičku si už dvíha a aj drží dlho. Už pár týždňov dozadu sa skúšala aj ako keby pretáčať.

Ako dovŕšila 3 mesiace, tak sa to všetko vytratilo. Keď ju dám na bruško, tak aj drží hlavičku. Skúša si nohy dávať pod seba ako keby sa už snaží plaziť. Tá snaha sa pretočiť zmizla.

Dá sa maximálne na bok a aj to len vtedy, keď má dobrú náladu.

Treba s ňou niečo cvičiť, alebo ako ju mám motivovať sa pretočiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

dcérka je veľmi múdra, pretože vie, že pretáčanie v tomto veku nie je správne. Nejde totiž o pretáčanie, ale ide o nestabilitu.

K samotnému pretáčaniu prichádza až oveľa neskôr a musí mu predchádzať otočenie sa z chrbátika na bruško, ktoré detičky zvládajú skôr.

V tomto pohybe ju preto nijako nemotivujte. Naopak, zabráňte mu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas