Je zelená riedka stolica pri zmene umelého mlieka v poriadku?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

moje bábätko už 5. deň kŕmim umelým mliekom Beba Sensitive a odvtedy má zelenú riedku stolicu. Vyprázdňuje sa 2-3x denne. Doteraz som mu dávala Nutrilon Nenatal.

Je takáto stolica pri zmene umelého mlieka v poriadku?

Ďakujem

PS: Fotografiu posielam v druhej otázke. Prosím nezverejňovať.

Dobrý deň,

áno, pokojne môže stolica vyzerať aj takto a nemusí to znamenať žiaden problém. Teda ak: nevracia, v stolici nie je krv, bábätko je spokojné a priberá, plienky sú pravidelne pocikané.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas