Je zelená stolica u 8 týždňového chlapca v poriadku?

Zodpovedané
30. dec 2019

Dobrý deň,

môj 8 týždňový plne dojčený syn má tretí deň zelenú stolicu. Cez deň je kľudný a má pravidelný režim. O 18. hodine začne byť nervózny a plačlivý, ale to tak má od narodenia. Keď mu ponúknem mlieko, tak často sa ani nechce prisať. Z bradavky mi mlieko strieka.

Skúšala som mu dať aj UM, ale odmieta ťahať z fľaše. Ani z cievky nechce, ani s lyžičkou a ani so striekačkou. Na stravu si dávam pozor. V noci má dve pocikané plienky a cez deň 5 až 8. Pokakané sú z toho skoro všetky, 2- 3 sú pocikané úplne.

Je takáto stolica problém?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

farba stolice nie je problémom. Nasaďte mu probiotiká (Probiofix baby alebo Biogaia) a keďže máva večer koliky, dávajte mu aspoň 3x denne Espumisan kvapky.

Frekvencia stolíc aj močenia je v poriadku. Ak priberá (píšete že menej papá), tak je všetko v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas