Jedná sa o potničky alebo alergiu na slnko?

Zodpovedané
3. júl 2022

Pekný dobrý deň, pani doktorka,

obraciam sa na vás s prosbou, aktuálne sme na dovolenke v Chorvátsku a malému sa komplet vysypalo bruško červenými vyrážkami. Neviem to identifikovať či ide o alergiu na slnko alebo potničky. Ale v noci ako spinká sa dosť škriabe.

Chcem sa opýtať, zobrala som kalciovú masť aj Fenistil kvapky ale neviem či je to vhodné, vedeli by ste mi prosím poradiť?

Ďakujem pekne a prajem pekný deň.

Dobrý deň,

pokiaľ sa škriabe, vyzerá to ako alergická reakcia (napr. na krém/piesok/soľ v kombinácii napr. so slnkom či oblečením... alebo niečo zjedol - to sa nedá určiť). Fenistil kvapky podať môžete - podľa hmotnosti.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas