Kde nájdem tabuľku ohľadom psychomotorického vývoja?

Zodpovedané
8. máj 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom psychomotorického vývoja dieťaťa.

Kde nájdem tabuľku, podľa ktorej zistím, že čo má dieťa kedy ovládať?

Mesiac po mesiaci.

Ďakujem

Dobrý deň,

psychomotorický vývoj sa nehodnotí tabuľkovo, ale vzhľadom k celkovému stavu dieťatka, takže pre Vás by mal mať iba informatívny charakter tento dokument.

Dôležité sú najmä negatívne míľniky, ktoré sú určite dôvodom pre návštevu neurológia a rhb centra.
Ale tých dôvodov je určite viac, to je už na lekárovi a na posúdení celého psychomotorického stavu dieťatka.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas