Kedy by sa dieťa malo riadne zahrať s hračkami?

Zodpovedané
9. máj 2022

Dobrý deň,

syn má 13 mesiacov a autá ho vôbec nezaujímajú. Jedine koleso a jeho časti. Sem tam, naozaj za uhorský rok auto posunie a ide za ním. Takisto kocky. Radšej ich búrať, zhodiť, do ruky chytí a odhodí. Stavať vôbec. Keď už, tak hračky a knihy s gombíkmi, tie rád stláča. Knihy má veľmi rád. Stále v nich ukazuje, čo je čo. Ukáže a pozrie sa na mňa, aby som mu vysvetlila. Ešte dá guľu na guľovú dráhu.

Ukazovať na všetko mu tiež ide. Dokonca aj zdvihne ukazovák, aby som ho sledovala, čo mi chce ukázať. Skôr by som povedala, že neustále skúma a všetko ho zaujíma.

Nemešká s hraním sa?

Keď sme na prechádzke, tak na auta neustále ukazuje, aby som sa pozrela.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

búranie a hádzanie je riadna detská hra. A aká zábavná 🙂 Stavanie príde, treba mu ukazovať, vysvetľovať, pobádať ho k tomu slovne. Nič nezameškáva, všetko je v poriadku.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas