Kedy by sa malo dieťa očkovať treťou základnou dávkou?

Zodpovedané
31. jan 2022

Dobrý deň,

chcela by som počuť Váš názor na očkovanie treťou základnou dávkou u bábätka. Dcéra bola objednaná na poradňu budúci týždeň (kedy ešte nebude mať dovŕšených 9 mesiacov), ale kvôli Covidu a karanténe nám to doktorka presunula na koniec mesiaca. To už bude mať skoro 10 mesiacov - o 10 dní. Mne sa to zdá skoro.

Prvé očkovanie sme mali v dvoch mesiacoch.

Aký je Váš názor?

Ďakujem

Dobrý deň,

oficiálna očkovacia schéma hexavakcínou je nasledovná:
Prvé očkovanie v 2 mesiacoch, následne očkovanie 2. dávkou minimálne po mesiaci a 3. dávkou minimálne po 6 mesiacoch od 2. dávky.

Štandardne sa očkovanie podáva v prebiehajúcom 11. mesiaci života (čo je deň po ukončenom 10. mesiaci a viac). Ale ani podanie 10 dní pred ukončeným 10. mesiacom sa nevylučuje s očkovacou schémou.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas