Kedy by sa syn mal začať riadne hrať s autíčkom?

Zodpovedané
15. jan 2022

Dobrý deň,

môj 9 mesačný syn autíčko buď žužle, alebo prstami točí kolesá. Raz sa stalo, že autíčko napodobňoval a posúval ho na zemi. Ale to ho asi nudilo, viac ho teraz bavi, že sa točí koleso.

Kedy by sa mal začať riadne hrať s autíčkom?

Máme aj mini klaví a na ňom sa pekne hrá. Má aj sloníka, ktorý sedí a sú na ňom farebné tlačítka. Tie vydávajú zvuky. Zo začiatku sa s ním pekne hral, ale teraz ho otáča na zadnú stranu a pozerá, kde sú šróbiky. Rád sa hrá s káblami.

Nie sú to autistické črty?

Je to v poriadku?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to úplne normálne. V tomto veku všetko dávajú deti stále do pusy a hrajú sa s kolieskami. Hra s káblikmi a šnúrkami môže by pre deti zaujímavá oveľa dlhšie.
Nie sú to autistické črty.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas