Kedy je už nutná operácia pupočnej hernie?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

náš 14-mesačný synček má od narodenia pupočnú herniu. Naša doktorka mu ju na poradniach kontroluje. Na ročnej poradni povedala, že počkáme kým začne samostatne chodiť (zatiaľ obchádza nábytok). Vraj ak sa nestiahne, tak operácia.

Ja som však na internete našla info, že sa s operáciou zvykne čakať aj do 4 - 5 rokov.

Aký je Váš názor?

Ja by som radšej počkala. Nie som stotožnená s tým, aby si bol operovaným tak skoro. Herniu nemá nejako extra vypuklú. Skôr ju má “zarovno” s dierkou v pupku. Keď plače, alebo je poriadne napapaný, tak sa mu trošičku vypukne. Mám pocit, že to má lepšie.

Ďakujem

Dobrý deň,

pokiaľ je tam hernia po roku, tak je vhodné konzultovať detskú chirurgiu a tí navrhnú kedy treba operovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas