Kedy je vhodné očkovať proti meningokokom a kliešťovej encefalitíde?

Zodpovedané
27. apr 2022

Dobrý deň,

o týždeň má dcéra MMR očkovanie.

Kedy je vhodné očkovať proti meningokokom a kliešťovej encefalitíde?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

proti kliešťovke už je to také hraničké, aby sa to do leta stihlo - ak ste v rizikovom regióne a chodíte do prírody často, tak by som išla asi takto:

MMR - deň 0

FSME IMMUN (kliešťová encefalitida) - deň 14

FSME IMMUN 2. dávka - deň 14 + 14 dní (v zrýchlenej schéme nakoľko už je pokročilý dátum)

Bexsero (meningokok B) - od FSME 2 dávky 1 mesiac

Bexsero 2. dávka - od 1.dávky Bexsero 2 mesiace

FSME IMMUN 3. dávka o 5 - 12 mesiacov od 2. dávky FSME - zvolila by som napr. o 11 mesiacov, teda pred budúcim letom

Bexsero 3. dávka - o 12 mesiacov od 2. dávky Bexsero

Každý lekár však má svoju očkovaciu stratégiu.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas