Kedy je vhodné ukončiť pitie mlieka z fľaše a skoncovať s cumlíkom?

Zodpovedané
11. feb 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom používania cumlíka. Od 7. mesiacov ho cez deň vôbec nepoužívame, ale na noc a na spanie si ho 20 mesačný syn vždy vyžaduje.

Kedy je vhodné ukončiť pitie mlieka z fľaše?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

to je veľmi individuálne, nie je na to žiadne odporúčanie.

Sú deti, ktoré pijú z fľaše do 3 rokov, sú deti ktoré už pred rokom vedia chytiť a vypiť z pohárika.

To isté s cumlíkom. Takže ak ho vyžaduje na noc, tak mu ho nechajte, do 3 rokov je to naozaj bežné.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas