Kedy má prebehnúť MMR očkovanie?

Zodpovedané
13. máj 2022

Dobrý deň,

15.5.2022 ideme so synom na MMR očkovanie. Ukončených 15 mesiacov bude mať až 18.5.2022.

Je to v poriadku?

Viem, že sa najskôr môže očkovať v prvý deň 15. mesiaca. To znamená, že by už mohol byť synček zaočkovaný aj v apríli, ale jedna moja známa ma v tomto domotala.

Môže byť zaočkovaný touto vakcínou, aj keď má alergiu na mlieko?

Ďakujem

Dobrý deň,

je to v poriadku.

15. mesiac je totižto už prebiehajúci. V deň ukončenia 15. mesiaca už prebieha mesiac 16. mesiac.

Očkovanie a alergia na BKM priamo nesúvisia - teda očkovaný môže byť bezpečne. Prechodne však môže dojsť k zhoršeniu ekzému ako pri všetkých iných očkovaniach či ochoreniach.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas