Kedy mám zaviesť žĺtok?

Zodpovedané
4. dec 2021

Dobrý deň,

synovi som začala zavádzať príkrmy od 5. mesiaca. Na 8. deň sme mali pridať mäso. Viem, že sa má dávať 5-6x do týždňa a ostatné dni nahradiť žĺtkom.

Kedy mám zaviesť žĺtok?

Malo by to byť po prvom odskúšanom druhu mäsa?

Nevadí, že bude mať zeleninovo-mäsové príkrmy aj vyše týždňa?

Každé mäso testujeme tri dni. Syn je dojčený.

Ďakujem

Dobrý deň,

pre začiatok to nevadí. Odporúčajú sa zaradiť aspoň 3 druhy mäsa (morčacie, králičie, teľacie, kuracie, či hovädzie). Potom môžete skúsiť zaradiť žĺtok, ktorý taktiež budete dávať tri dni po sebe s tým, že prvý deň uvaríte vajce a dáte iba 1/4 žĺtka do zeleniny s olejom. Druhý a tretí deň môžete dať k zelenine 1/2 žĺtka. Potom už je žĺtok zaradený a môžete nabudúce (teda ďalší týždeň dávať celý.

Odporúčam vtedy robiť vodovejší príkrm, lebo žĺtok je veľmi suchý a potom sa detičkám ťažšie prehĺta.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas