Kedy môže dieťa dostávať lepok?

Zodpovedané
15. apr 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom lepku.

Kedy môže dieťa dostávať lepok?

Máme kúpenú trojzrnnú kašu a dávam ju do mäsovo zeleninového obedu.

Je potrebné, aby dieťa malo lepok každý deň?

Ďakujem

Dobrý deň,

neviem ako staré dieťatko máte. Nie je vyslovene nutné mať každý deň lepok, postupne asi začnete dávať lepok vo forme kaše, tak občas napríklad prestriedať s ryžovou kašou atď.

Ale zasa už bude dieťatko staršie a tým pádom už zaradíte rožtek, haluštičky, kaše. Takže Vám energeticky aj tak vyjde tak, že lepok (múčne výrobky) bude mať často.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas