Kedy môže dieťa nastúpiť do kolektívu po herpese?

Zodpovedané
27. sep 2022

Dobrý deň,

dieťa malo herpes.

Kedy môže dieťa nastúpiť do kolektívu po herpese?

Musí mať vyrážku úplne zahojenú a bez chrastičiek?

Čo znamená, že pri častom opakovaní herpesu sa treba objednať na imuno testy?

Koľkokrát za rok ho musí mať?

Ďakujem

Dobrý deň,

ak by bol opakovane, za mňa aj viac ako 2x ročne. Záleží od veku dieťaťa. Čím menšie dieťa, tým by som "tolerovala" menej atakov ročne. Záleží aj od priebehu ochorenia - či ide o rozsiahle herpangíny, alebo výsev jehdného na pere. Poraďte sa s Vašou doktorkou.

Do kolektívu až po zaschnutí vyrážky a opäť podľa priebehu ochorenia a nutnosti liečby.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas