Kedy môže ísť dcéra do školy, keď má po salmonelóze pozitívny výter?

Zodpovedané
2. sep 2021

Dobrý deň,

náš detský lekár nechce pustiť našu 7 ročnú dcéru do školy, kým nebude mať 3 výtery negatívne na salmonelu. Dcéra prekonala salmonelózu pred mesiacom a už 3 týždne je bezpríznaková. Výtery z minulého týždňa sú pozitívne.

Je to správny postup?

Dokonca jej vypísal aj antibiotiká.

Ďakujem

Dobrý deň,

pozitívna môže byť aj niekoľko mesiacov. Antibiotiká bez príznakov nie sú vôbec indikované. Postupovala by som inak - dieťa by som do školy pustila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas