Kedy môže ísť dvojročný syn von po šarlachovej angíne?

Zodpovedané
9. sep 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom dvojročného syna. Od utorka 3.9.2019 má streptokokovú angínu. V stredu sa objavil aj šarlach. Vyhádzaný mal zadok a mal pľuzgieriky.

Berie ATB na 10 dní do štvrtka 12.9.2019.

Pľuzgieriky už praskli, už má len červené bodky. Teplotu nemá už od stredy.

Kedy s ním môžem ísť na vzduch?

Kedy už nebude infekčný?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

po týždni brania antibiotík, už von môžete ísť na čerstvý vzduch. Ale iba na chvíľku 30 minút, predsa len imunita je oslabená. Liečba má trvať plných 10 dní a teda plných 10 dní je dieťa choré a malo by mať taký režim.

Nech sa nehrá s inými deťmi. Izolácia od iných detí a pobyt v prípadnom spoločnom zariadení nie aspoň 7 dní po dobratí antibiotík.

Po liečbe ATB je treba skontrolovať moč.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas