Kedy môže ísť synček po prekonaní salmonelózy do škôlky?

Zodpovedané
29. nov 2021

Dobrý deň,

syn dostal salmonelu. Nikomu inému z rodiny nič nebolo, ani 9 ročnému staršiemu bratovi. Najhoršie boli 4 dni, potom sa to pomaly ustálilo samé. Odvtedy už má štvrté probiotiká. Doktor nám odporučil vždy po dobratí probiotík kúpiť iný druh a nie užívať tie isté. Syn mal BioGaya, Nekadex, BioLacBaby a teraz užíva Dophilus Children. Po prekonaní salmonely má synček už druhý mesiac stále pozitívny odber.

Doktor povedal, že syn do škôlky nemôže ísť. Nás to neobmedzuje nijako a ani staršieho syna. Trvá to už veľmi dlho a syn nemá žiadne príznaky.

Je pravda, že nemôže ísť do kolektívu medzi deti?

Môžem ho dať podľa Vás do škôlky?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

dieťa, ktoré nemá príznaky akútneho ochorenia do škôlky ísť môže. Medziľudský prenos nie je typický pre salmonelózu.

V populácii sú nosiči, ktorí majú ster pozitívny aj roky. Zakazuje sa im pracovať v potravinárstve. Iné obmedzenie nie je.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas