Kedy môžem dať 3-ročného syna po zápale pľúc zaočkovať proti kiahňam?

Zodpovedané
15. jan 2023

Dobrý deň,

syn má 3 roky a prekonal zápal pľúc vírusového pôvodu. Bol aj hospitalizovaný. Ešte stále pokašliava, je doma 2 týždne po prepustení z nemocnice.

Aká dlhá musí byť rekonvalescencia po zápale pľúc, aby som ho mohla dať zaočkovať proti kiahňam?

Ďakujem

Dobrý deň,

asi by to mal zhodnotiť lekár, ktorý je presne informovaný o vážnosti synčekových prejavov a momentálnych príznakoch.

Osobne by som zvolila očkovanie vtedy, keď už nebude mať žiadne príznaky ochorenia s časovým horizontom aspoň 4 týždne po hospitalizácii.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas