Kedy môžem dieťaťu zaviesť tretí príkrm?

Zodpovedané
15. mar 2021

Dobrý deň,

7 mesačná dcéra má zavedené dva príkrmy denne (zeleninovo-mäsový a ovocie). Prikrmujeme od 5,5 mesiaca.

Kedy môžem zaviesť aj tretí príkrm, keď tieto dva už plnohodnotne nahradili dávku mlieka?

Dcéra je na MM.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

tretí príkrm môžete už pokojne zaviesť, večeru. Či sa rozhodnete pre kašičku alebo zeleninu z obeda, alebo inú alternatívu už zavedených potravín, to je na Vašej preferencii.

Dúfam., že už má zavedený lepok. Ak nie, tak rýchlo zaviesť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas