Kedy môžem synčekovi zaviesť do jedálnička jogurt?

Zodpovedané
4. okt 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa informovať ohľadom zavedenia jogurtu do stravy nedojčeného bábätka.

Môj syn mal osem mesiacov, pije dvakrát denne umelé mlieko Nutrilon HA 2. Zvyšok sú príkrmy, mäso, zelenina, ovocie, cestoviny.

Kedy mu môžem zaviesť do jedálnička jogurt?

V rodine máme alergiu a synček už mal dvakrát podobný výsyp atopického ekzému.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

keďže ste už bábätku zavádzali mäsovo-zeleninový, ovocný príkrmu aj lepok, tak môžete už v 8. mesiaci podať jogurt.

Pri jogurte začíname nie sladeným, ľahko stráviteľným bielym jogurtom. Na začiatku nie smotanový. Najlepšie aj s probiotikami - obsahom probiotickej kultúry.

Ideálne vyberte jogurt, čo má kratšiu dobu spotreby (ideálne do 21 dní) a neobsahuje prídavné látky.

Potom pri tolerancii (prvýkrát iba dve tri lyžičky), môžete zaradiť aj smotanové jogurty. Avšak jogurty typu pribináčik, miláčik, tvarohové atď tie až po dovŕšenom roku života.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas