Kedy najneskôr je potrebné absolvovať MMR očkovanie?

Zodpovedané
3. okt 2022

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom MMR očkovania. Povinné očkovania v prvom roku sme mali poposúvané kvôli covidu a následne aj iným chorobám.

Poslednú injeckiu proti pneumokokom absolvovala dcérka v 16. mesiaci na konci augusta 2022. 11. októbra dosiahne 18 mesiacov. Určite ju chcem ísť dať zaočkovať v októbri, ale chcela by som si overiť, či to musíme stihnúť do jej 18. mesiacov, teda do 11. októbra. Organizačné nám to úplne nevyhovuje.

Kedy najneskôr je potrebné absolvovať MMR očkovanie?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže to byť aj po 18. mesaici. Nie je niečo ako najneskorší možný termín.

Dieťa je vhodné očkovať čím skôr ako to je možné (ak nebolo teda očkované na čas).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas