Kedy po chorobe môže byť dieťatko očkované?

Zodpovedané
23. júl 2022

Dobrý deň,

mám 15-mesačného syna a stále nemá tretiu dávku základného očkovania. Mali sme Covid-19 a doktorka povedala, že 2 mesiace nemôže byť očkovaný. Následne stále sople, alebo dcérka bola chorá. Tým pádom mi ho nechceli zaočkovať.

Mali sme ísť už dnes, no ochorel. Najvyššia teplota 38,1°C a sopliky.

Ak mu to odzneje cez víkend, dá sa ísť napríklad v piatok?

Potom ideme na dovolenku a zase prejde ďalší mesiac. Veď už by mal byť očkovaný na MMR a ešte toto nemáme. Od septembra nastupuje dcéra do škôlky, tak to budeme večne chorí.

A ak sa to podarí, aký interval je potrebný medzi 3. dávkou a MMR vakcínou?

Ďakujem

Dobrý deň,

postačí mesačný rozostup medzi týmito očkovaniami.

O tom kedy po ochorení dieťa očkovať rozhoduje lekár, ktorý očkuje, ktorý ho vyšetrí pred samotným očkovaním. Záleží od priebehu a vážnosti ochorenia, od samotného dieťaťa, ale presne aj od toho, či sa už príliš neoddaľujú očkovania a teda ochrana dieťatka.

V podstate ale kontraindikáciou očkovania je iba akútne prebiehajúce ochorenie, nie stav po ochorení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas