Koľko dní po vakcíne Bexsero môže mať dieťa zvýšenú teplotu?

Zodpovedané
17. aug 2021

Dobrý deň,

syn bol v stredu očkovaný vakcínou Bexsero. Teplotu mal v stredu, vo štvrtok, v piatok už nie. Teplota sa znovu objavila v sobotu.

Koľko dní po vakcíne Bexsero môže mať dieťa zvýšenú teplotu?

Je teplota spôsobená očkovaním, alebo ide o iný problém?

Ďakujem

Dobrý deň,

teplota po tomto očkovaní teplota býva najčastejšie iba 1. alebo 2. deň po očkovaní.

Môže ísť o iný problém - virózu či bakteriálne ochorenie. Je vhodná návšteva lekára, ak teplota pretrváva stále.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas