Koľko mlieka má syn vypiť za deň, keď ho prestanem dojčiť?

Zodpovedané
22. sep 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho 11 mesačného syna, ktorého ešte dojčím. Čoskoro ho plánujem odstaviť.

Koľko mlieka má syn vypiť za deň, keď ho prestanem dojčiť?

Čo mu mám dávať piť v noci, keď sa bude po odstavení budiť?

Je v poriadku, ak najmä po napití počujem ako v synovom žalúdku sa prelieva voda?

Tretí problém je ohľadom predkožky. Tú sa mu snažím sťahovať po kúpaní. Zatiaľ mu ide iba polovica. Pod predkožkou máva biela miesta. Vyzerá to ako zbytky krému. Syn mi nechce dovoliť, aby som mu to dala preč. Predkožka mu nejde kvôli tomu ďalej stiahnuť.

Čo mi odporúčate?

Ďakujem

Dobrý deň,

po roku by mal mať aspoň 330 ml mliečnych výrobkov, mlieka na pitie však max 500 ml, aby to nešlo na úkor ostatnej stravy. Takže cez deň pekne papať príkrmy, ak si potom vypýta, dať mu skôr vodu. Potom mu dáte fľašu pred večerným spaním, a pokojne aj v noci jednu fľašu zvládne..

Čo sa týka predkožky, je fajn, že sťahujete, ale nejaké "obavy" z úplného nestiahnutia ešte nie sú na mieste. To až ak by to nešlo vo veku 3 rokov. Takže pokojne ďalej denne po kúpeli sťahovať, ale nie násilne, pekne jemne.

Biele miesta sú zrejme smegma. Je to odlučujúci sa maz, ktorý v podstate napomáha tomu, aby sa predkožka postupne uvoľnila.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas