Koľko tekutín môže maximálne vypiť 5 mesačné bábätko za deň?

Zodpovedané
10. jún 2021

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom pitného režimu 5 mesačného dieťaťa.

Koľko tekutín môže maximálne vypiť 5 mesačné bábätko za deň?

Synček je na UM a začali sme už aj s príkrmami. Posledné týždne si stále pýta vodu (aj keď mu ponúknem mlieko, tak niekedy odmietne a hnevá sa kým mu vodu nedám) a vypije takto niekedy aj 200 - 300 ml denne, niekedy menej.

Môže sa mu niečo z toľkého množstva stať?

Môže to znamenať nejakú chorobu ?

Spavý nebýva ani sa mi nezdá, že by ho niečo iné trápilo.

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

nie nemôže sa stať, aby len na vrub toho neprestal odmietať mliečko.

Ak by však veľmi veľa pil, cikal a neprospieval, musí sa myslieť aj na možnosť cukrovky 1. typu. Aj keď u takéhoto malého dojčaťa som sa s tým ešte nestretla (najmladší môj pacient mal 15 mesiacov).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas