Kontrolujú sa uzdičky u novorodencov automaticky, alebo treba o to pediatra požiadať?

Zodpovedané
3. aug 2019

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom uzdičky. Moje dieťatko má problém s prisatím.

Kontrolujú sa uzdičky u novorodencov automaticky, alebo treba o to pediatra požiadať?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

väčšinou na pôrodnici, keď lekár vidí, že novorodenec má dlhšiu uzdičku (frenulum lingue breve), tak ju strihne - tzv. frenulotomia.

Nie vždy pri vyšetrení sa to však ukáže. Ak si tak všimne mamička a navyše sa Vám aj zle prisáva, tak na to treba upozorniť pediatra na poradni, aby sa stav riešil.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas