Ktoré ochorenia u detičiek majú vplyv na krvný obraz pri zisťovaní intolerancie na potraviny?

Zodpovedané
21. okt 2022

Dobrý deň,

chcem sa poradiť ohľadom ochorení, ktoré môžu mať vplyv na výsledky krvi. Napr. črevná viróza, helicobacter, prípadne alergia...

Môže nejaké iné ochorenie, alebo baktéria skresliť výsledky krvi dieťaťa v prípade zisťovania intolerancie na niektoré potraviny?

Ďakujem

Dobrý deň,

ochorenia by nemali ovplyvniť presné testy. Každé ochorenie sa v krvi nejako prejaví, ale špecificky by nemalo ovplyvniť tieto ukazovatele.

Presnejšie o tom Vás informuje lekár, neviem presne o čo ide. Akékoľvek vyšetrovanie mimo lekára je vyhodenie peňazí.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas