Ktoré umelé mlieko sa najviac podobá materskému?

Zodpovedané
17. feb 2023

Dobrý deň,

mám 4-mesačného synčeka, ktorý je od narodenia na materskom mliečku. Odsávam a dávam mu z fľaše. Mlieka mám už pomenej a nedarí sa mi odsávať také množstvá, aké on vyžaduje. Medzery sa mi darilo zatiaľ vypĺňať zmrazeným materským mliekom, ktoré som mala v zásobe v mrazničke. Kúpila som tiež Nutrilon, odmietal ho však piť, skúšala som mu ho dať niekoľkokrát. Teraz sa mi už zásoba MM minula, kúpila som teda Beba Comfort. Ani toto UM však vôbec nechce piť. Naozaj nechcem kupovať všetky UM na trhu a skúšať.

Je šanca, že Beba mu opakovaným skúšaním a ponúkaním začne chutiť?

Ktoré UM by mohol akceptovať?

Ktoré sa najviac podobá materskému?

Ďakujem

Dobrý deň,

všetky sa snažia byť podobné materskému. Nedá sa povedať, ktoré tak vyhodnotí Váš synček. Bohužiaľ inak ako súšaním to nezistíte.

Skúste mu miešať pol materského, pol umelého, tak by ho mohol začať trošku začať akceptovať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas