Má 8 mesačný synček zelenú stolicu zo zúbkov?

Zodpovedané
26. okt 2021

Dobrý deň,

8 mesačný synček mal od utorka zvýšenú teplotu, nepokoj, zle spávanie a k tomu sa po dvoch dňoch pridalo chrčanie z nošteka. Ako keby mal plný noštek a riedke zelené hlienovité kakanie. Po 3 dňoch sa spánok cez deň upravil, teplota už nebýva, ale riedke zelené hlienovité kakanie zostalo aj chrčanie.

Je to všetko v poriadku?

Môže to mať z prerezávania zúbkov?

Ďakujem

Dobrý deň,

myslím si, že skôr nie. Zelená stolica je buď prikrmovaním, alebo môže mať ľahkú črevnú virózu spojenú s virózou dýchacích ciest. Napríklad typicky býva pri adenovíruse. Liečba je probiotiká ProBio-fix Baby Imun alebo Nekadex, dbať na hydratáciu pri hnačkách a diéta (zeleninka, mäsko na vode, bez tuku nateraz, ryža, banán, cestovina).

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun

Probiotické kvapky ProBio-fix BABY Imun sú výživový doplnok s obsahom baktérií mliečneho kvasenia Lactobacillus rhamnosus GG, LGG®, Bifidobacterium animalis, ssp. lactis, BB-12®

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas