Má dcérka zvýšenú teplotu kvôli salmonele?

Zodpovedané
20. jún 2022

Dobrý deň,

trojročná dcéra mala diagnostikovanú salmonelu. V sobotu nás pustili po hospitalizácii z nemocnice. Už v utorok večer mala zvýšenú teplotu. V stredu do 38ºC. Vo štvrtok sme boli u lekára a teplotu nemala. Od včera zase teplotuje nad 38,5ºC. Dnes doobeda teplotu nemala. Poobede už mala 39ºC.

Môže za to stále salmonela?

Ďakujem

Dobrý deň,

môže, ale teoreticky ste si mohli z nemocnice doniesť niečo iné, čo mali iní pacienti na oddelení. Je teda vhodné riadiť sa tým, čo Vám povie Váš pán doktor pri vyšetrení.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas