Má miesto mňa probiotiká radšej užívať moja dcérka narodená cisárskym rezom?

Zodpovedané
9. jan 2023

Dobrý deň,

v istom podcaste ste vysvetľovali, že je dobré pre bábätká matiek po cisárskom reze kvôli lepšej imunite užívať probiotiká. Dcérka bude mať o pár dní 2 mesiace a probiotiká som jej nedávala.

Má ešte zmysel jej ich podávať?

Probiotiká Biopron však užívam ja.

Je lepšie, ak bude probiotiká užívať radšej dcéra?

Prečo je to pre bábätká narodené cisárskym lepšie?

Ktoré probiotiká sú vhodné?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, má to zmysel priamo pre dcérku. Odporúčam Probiofix baby do zavedenia príkrmov, následne Probiofix imun baby. Sú tam tie správne kmene a sú registrované značky (nekupujete mačku vo vreci).

S probiotikami aspoň do roka, na dennej báze, netreba striedať.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas