Má môj 21-mesačný syn reakciu na očkovanie?

Zodpovedané
4. feb 2023

Dobrý deň,

21-mesačný syn je 2 týždne po očkovaní 1. vakcínou Varivax. Vyhádzali sa mu takéto tvrdšie vyrážky. Sú len na tomto jednom mieste, na stehne.

Je to možná reakcia na očkovanie?

Čo mu na to môžem dať?

Ďakujem

Dobrý deň,

áno, je to možné. Ak ho vyrážky svrbia, tak môžete spraviť kúpeľ v hypermangáne.

Hypermangán je kryštalická látka, ktorá pomáha v liečbe mnohých kožných ochorení. Ak si v lekárni kúpite hypermangán, zaobchádzajte s ním opatrne. Vo vyšších koncentráciách môže narobiť aj problémy.

Kúpeľ môžete zarobiť nasledovne: Do pohárika v vodou odsypte pár kryštálikov hypermangánu (za špičku lyžičky), rozmiešajte lyžičkou, aby vo vode nezostali žiadne kryštáliky. Následne takto rozrobený roztok vylejte do vody vo vani. Výsledná farba kúpeľa po vyliatí by mala byť bledoružovej farby (určite nie fialová). Takúto vodu v kúpeli by dieťa nemalo piť.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas