Má môj 7 mesačný synček šiestu chorobu?

Zodpovedané
24. mar 2021

Dobrý deň,

7 mesačný syn pondelok od večera máva na brušku a na chrbáte bodky. Včera to bolo lepšie, aj dnes, ale ešte je to vidno. Dostáva Fenistil kvapky. Myslela som že od mlieka alebo alergia na niečo lebo 15. marca sme začali od Neocate umelé mlieko na Omneo comfort.

Aj v piatok dostal 3 dni jablko, banán keks od Hipp. V piatok sme začali s Iinomedom, lebo má slabšiu imunitu. Máva aj vyššiu teplotu. 37,8/9, bez tej 0,5 je 37,4/5. Takže som myslela na tu šiestu chorobu.

Dnes pán doktor vôbec na neho ani nepozrel, len povedal, že keď je lepšie tak nič. Povedala som, že má aj vyššiu teplotu. Pýtal sa, či predtým ako prišli mal tie bodky. Povedala som, že neviem. Podľa neho vraj možno infekcia ale nič iné. Ani že čo mám urobiť. Dnes mal 37,9(37,4).

Čo myslíte vy?

Čo mám urobiť?

Ďakujem

Dobrý deň,

o 6tu chorobu nejde. Ide o nejakú virózu, pri ktorých sú pomerne časté aj príznaky na koži rôzneho charakteru.

Ak bude teplota vyššia ako 38 - 38,5st C, je treba ju znížiť, inak iba pokoj, tekutiny, vitamíny.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas