Má môj syn nežiadúce účinky po užití Zinnatu?

Zodpovedané
21. nov 2019

Dobrý deň,

môj 12 ročný syn užíva 6. deň Zinnat. Na kašeľ a dutiny som mu až teraz začala dávať Sinulan Duo forte. Ráno sa zobudil s tým, že ho asi doštípal komár. Svrbeli ho ruky a mal také akoby malé pľuzgieriky, ktoré do hodiny zmizli. Večer po sprche sa začal znova škrabať a pľuzgiere mal už aj na tvári.

Môže to mať z tých tabletiek?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

môže ísť o reakciu na Sinulan ale aj na Zinnat. Môže ísť o parainfekčný exantém (pri ochorení - nesúvisiaci s liekmi).

Určite choďte k lekárovi. Nasadia sa antihistaminiká a navrhne sa ďalší postup.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas