Má moja 5-ročná dcérka príznaky Covidu-19?

Zodpovedané
14. júl 2022

Dobrý deň

v piatok manžel dostal príznaky Covidu-19. Mal zimnicu a teplotu hneď ako prišiel z práce. Na druhý deň 5-ročná dcérka mala bolesť bruška, zvracala a mala mierne zvýšenú teplotu.

V pondelok sme si všetci robili testy. Ja a dcérka negatívne, manžel pozitívny.

Mohlo ísť u dcérky o príznak Covidu-19, aj keď test bol negatívny?

Nepodarilo sa mi ju otestovať úplne tak ako je písané v popise. Paličku som jej len trocha otrela v nošteku. Na druhý deň ju raz prehnalo a ešte sa trochu sťažovala na bruško.

Ďakujem

Dobrý deň

mohlo ísť o príznaky Covidu-19, ale mohlo ísť aj o príznaky brušnej virózy. Nakoľko je manžel pozitívny, tak je vyššia pravdepodobnosť, že ide o covid (teda ak nemáte vedomosť o kontakte s inou osobou s črevnou virózou).

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas