Má moja dcérka alergiu na slnko?

Zodpovedané
10. jún 2022

Dobrý deň,

1,5 ročnej dcérke som prvýkrát dala 3,5% mlieko. Zároveň bola prvýkrát odhalená na slnku v bazéne (natretá 50). Urobil sa jej výsyp. Najviac má na hornej časti chrbta a ramenách, ale má to aj nižšie na chrbte a na lýtkach.

Ide o alergiu na slnko?

Ďakujem za odpoveď

Dobrý deň,

reakciu na mlieko nepredpokladám - teda pokiaľ bežne jedla mliečne výrobky doteraz.

Reakcia na slnko je možná, ale skôr mám pocit, že pôjde o kombináciu spotenie sa + krém + slnko. Kúpte hypermangán a zarobte jej ho do kúpeľa na upokojenie pokožky.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas