Má moja ročná dcérka ekzém alebo potničky?

Zodpovedané
16. nov 2019

Dobrý deň,

počas leta mala moja ročná dcérka na líčkach asi potničky. Mala drsnejšiu kožu. Neošetrovala som jej to, nakoľko som si myslela, že príchodom chladnejšieho počasia jej to zmizne.

Asi pred mesiacom som jej to začala natierať Sudocremom raz za deň. Trošku sa jej to zlepšilo, no vyrážky má stále.

Má to moja dcérka ekzém alebo potničky?

Ako jej môžem pomôcť?

Za odpoveď ďakujem

Dobrý deň,

koža je suchá, ekzematická - zimou sa naopak zvykne zhoršiť.

Potieranie je vhodné, ale nie Sudocreamom, ale niečím na suchú detskú pokožku. Napr. Excipial, alebo niečo, čo Vám odporučia v lekárni. Aj viackrát denne.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas