Má moja štvorročná dcéra alergiu na slnko?

Zodpovedané
10. apr 2020

Dobrý deň,

moja štvorročná dcérka má asi alergickú reakciu na slnko. Bývame v dome a aj v tomto čase býva niekoľko hodín vonku. Následne sa jej každý večer osypú líca.

Ráno tam potom nič nemá.Minulý rok v aprílu mala to isté. Trvalo to týždeň - dva a viac sa to neopakovala.

Môže to dcérke nejako ublížiť?

Treba obmedzovať pohyb na slnku?

Ďakujem

Dobrý deň,

netreba nič obmedzovať, ani jej to nemôže uškodiť. Na začiatku sezóny je solárna dermatitída pomerne častá, predpokladám, že v sezóne už reakcie nemáva.

Môžete toto obdobie preklenúť podávaním kvapiek Zodac po 5 kvapiek (po dohovore s lekárom, ktorý to musí predpísať).

Ale najlepším opatrením je ochrana očiek okuliarmi a tváre kvalitným UV filtrom.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas