Má moje dieťa príznaky Kawasakiho choroby?

Zodpovedané
5. nov 2020

Dobrý deň,

chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Asi pred vyše týždňom som mala pozitívnu kolegyňu v práci. Všetci z práce sme boli na test PCR a bohužiaľ som pozitívna.

Môj drobec mal od pondelka teplotu dva dni vždy po podaní Nurofenu klesla a nemal nič. Teplota prestala, ale má vyrážky na ústnej sliznici ako afty. Potierame ich propolisom a miznú.

Objavili sa mu vyrážky na kolenách, rukách a trošku na nohách plus bedrá a v oblasti genitálií. Mám pocit ako keby nebol vo svojej koži a mám strach.

Samozrejme, že pôjde na test aj on. Zatiaľ sme len objednaní.

Môžu to byť príznaky Kawasakiho choroby?

Ďakujem

Dobrý deň,

pri Kawasakiho syndrome sú prítomné teploty dlhšie, plus výsyp by nezmizol pri potieraní propolisom.

Boli by prítomné aj zapálené očká (červené spojivky), opuchnuté uzlinky. Preto si nemyslím, že by išlo o Kawasakiho syndróm.

Prajem pekný zvyšok dňa.
MUDr. Denisa Jaššová
Instagram: @pediatricka_denjas